Mecalac’i uudne pöördlaadur teeb kitsas laudas mitme masina töö

Eestisse jõudis uut tüüpi pöördlaadur Mecalac AS750, millega saab kitsas laudas ja piiratud liikumisalaga ruumis liigutada rasket ja mahukat koormat nii masina ette kui külgedele. Põllumeestele mõeldud mitmekülgsete omadustega masina laadimise tsükkel on tavalaadurist üle kahe korra kiirem.

Enamasti kasutatakse erinevate materjalide käitlemisel, tõstmisel ja ümberlaadimisel suure tõstevõimega frontaallaadureid või siis hea mobiilsusega ning suure tõstekõrguse- ja kaugusega teleskooplaadureid. Mecalac pöördlaaduril on aga ühendatud nende kahe laaduri parimad omadused. Seega saab ühe pöördlaaduriga teha mitme erineva masina tööd.

Juba 70 aastat tagasi sündinud revolutsiooniline idee asetada laadur-ekskavaatori tõstepoom pöörleva platvormi peale, on jätkuvalt innovaatiline lahendus ka tänapäeval. Mecalac rataslaadureid toodetakse Saksamaal Büdelsdorfi linnas, ajaloolises AHLMANN tehases, mille Mecalac Grupp omandas sajandivahetusel koos AHLMANN kaubamärgiga.

Pöördlaaduri Mecalac AS750 teeb unikaalseks tema mitmekülgsus. Kuna kõik neli ratast pööravad, saab selle masinaga manööverdada väga kitsastes oludes. Manööverdamise ajal on aga samaaegselt võimalik pöörata laaduri suurt kühvlit, tõstekahvlit või näiteks silohaaratsit 90° nii paremale kui vasakule. Suur 750 liitrine kühvel võimaldab seejuures teisaldada mahukaid ja raskeid koormaid.

Kuna koorma tõstmise ajal on masina tagasild blokeeritud, saab täiskoormaga kühvlit ilma igasuguse riskita liigutada 180°. Seda tõstevõimet on testitud vastavalt ISO standarditele ja reeglitele. Seejuures on pööratud tõstepoomiga AS750 masina liikumise raadius kõigest välimise esiratta laiune, ehk 20% väiksem tavalaaduri nn jalajäljest. Täisnurkselt küljele pööratud tõstepoomiga liikudes püsib Mecalac aga samas 100% stabiilsena. Sellises asendis saab kühvli tühjendada 1,23 meetri kaugusele masina ratastest. AS750 kaadekoormus on nii otse kui ka küljele sama – 2,63 tonni.


Hüdraulikasüsteemi tootlikus pealiinil on 60 l/min ning teisel liinil 20 l/min. Masina töökaal on 5 tonni ning DEUTZ diiselmootori võimsus 45kW. Mootor vastab Euroopa Liidu aste 5-normidele ning müratase kabiinis on vaid 75 detsibelli. Kütusepaak mahutab 65 liitrit. Mecalac AS750-l on kinemaatika ja hüdrauliline kiirliide tööseadmete kiireks vahetamiseks.

Tänu nendele mitmekülgsetele võimetele tekib materjali käitlemisel suur kokkuhoid. Mecalac pöördlaaduri laadimise tsükkel on tavalaadurist üle kahe korra kiirem. Kuna selle masinaga on oluliselt vähem manööverdamist, siis on ka kütuse- ja rehvikulu väiksem. Lisaks on pöördlaaduriga ka väiksem oht kitsastes oludes millegi otsa manööverdada. Seda eriti siseruumides, lautades ja tootmishoonetes.

Arvestades, et paljud vanemad põllumajandushooned on pikad, madalad, kitsad ja topeltustega majad, kus saab ühest otsast siseneda ja teisest otsast väljuda. Enamasti ei mahu seal masinaga ümber pöörama. Sellised laudad on tänaseks renoveeritud ja saanud värske ilme, kuid nende lae kõrgus ja ukseavad on endiselt madalad. Mecalac AS750 pöördlaadur on just sellistes kitsastes oludes töötamiseks ideaalne. 1860 mm lai ja 2495 mm kõrge masin mahub just sellisest Eestile omasest lauda kitsast ja madalast sissepääsust ilusti sisse.

Mecalac pöördlaaduril on ka mitmeid teisi eeliseid. Näiteks selle avara kabiini esiklaasi alumine serv on viidud nii madalale, et kogu töötsoon oleks hästi jälgitav kogu kühvli tööraadiuse ulatuses. Uksed on mõlemal pool kabiini ning operatoori iste on mugav ja reguleeritav. Juhtkangid, rool, näidikud ja vajalikud nupud on paigutatud ergonoomiliselt, et hoida operaatori töövõimet kõrgel ja säästa tema tervist.

Laia kasutusvõimalustega Mecalac pöördlaadur on kõigi näitajate poolest igati sobiv masin talumajapidamisse ja farmi.

Mecalac pöördlaaduri trumbid:

  • Üks pöördlaadur teeb ära mitme erineva masina töö
  • Mahub sisse 2,5 meetri kõrgusest ja 2 meetri laiusest ukseavast
  • Teeb tööd kitsastes oludes, seinte ääres ja nurkades
  • Laadur suudab tõsta samas koguses ja raskuses asju nii masina ette kui külgedele
  • Kõik neli ratast pööravad
  • Avar kabiin, millel on mõlemal pool uksed
Mecalac AS750 pöördlaaduriga saab lähemalt tutvuda Tartus 20-22. aprillil toimuval Maamessil EM-Serv AS-i stendis VP-55. Võta pakkumine ja tule masinat proovima!

Rohkem infot Mecalac AS750 ja AS600 mudelite kohta leiad www.mecalac.com/…swing-loaders

EM-Servi juhatuse liige Ando Kangur tutvustas masina siin: Mecalac´i pöördlaadur töötab edukalt ka kitsastes oludes

Leiame õige masina!

Kirjelda omi vajadusi ja võimalusi